Kıymetli Maden Alım Satımı

Hesaplar Arası Kıymetli Maden Alım Satımı

Kıymetli maden alım ve satım işlemlerini hesaplar arası gerçekleştirebilirsiniz. Bankamızda Altın, Gümüş ve Platin kıymetli madenlerinin alım satımı gerçekleştirilebilmektedir. Türk Lirası karşılığında kıymetli maden alım ve satım işlemleri yapılabildiği gibi USD ve EUR karşılığında da kıymetli maden alım satım işlemleri yapılabilmektedir.

  • Bankamızca alım-satımı yapılan altın %99.5 (995/1000), gümüş ve platin ise %100 (1000/1000) saflık yapısındadır. Kıymetli maden için ilan edilen fiyatlar belirtilen saflıktaki fiyatları ifade eder.

Külçe Altın Alım Satımı

Bankamız müşterilerine külçe altın teslim edebilmektedir ve müşterilerinden teslim alabilmektedir.

  • Söz konusu külçe altınlar yurtiçi ve uluslararası standartlarda üretim yapan altın rafinerileri tarafından üretilen 0.995 (995/1000) saflıkta ve 1kg ağırlığındaki standart külçe altınlardır. Teslimat süresi ile ilgili olarak işlem özelinde müşteri bilgilendirilmektedir.

Bankamız Takasbank Altın Transfer Sistemi üyesidir. Müşterilerimiz, Takasbank Altın Transfer Sistemi’ne üye diğer bankalardaki altın hesaplarından bankamızdaki altın hesaplarına altın transferi yapabilmektedir.