ZIP

Müşteri Memnuniyet Merkezi

Emlak Katılım Yeni Ekonomik Önlemleri

Emlak Katılım’ın bireysel ve kurumsal müşterilerine 31 Mart’a kadar yapılması gereken taksit, kâr payı ve anapara ödemelerinde erteleme olanağı sunulacak.
 
Müşterilerini ve çalışanlarını her zaman çalışmalarının odağına alan Emlak Katılım, dünyada ve ülkemizde gündemin ana maddesi olan koronavirüs dolayısıyla paydaşları için hazırladığı önlem ve destek paketini açıkladı. Müşteri ve çalışanlarının sağlık koşulları için çeşitli önlemler alan Emlak Katılım, aynı zamanda müşterileri için sunduğu finansal çözümlerde de kolaylık sağlıyor.
Emlak Katılım bu kapsamda bireysel ve kurumsal müşterilerine, 31 Mart'a kadar yapılması gereken taksit, kar payı ve anapara ödemelerinde erteleme imkanı sunuyor. Bunun için müşterilerin talep etmeleri yeterli olacak. Koronavirüs nedeniyle yaşanan durgun dönemde müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Emlak Katılım, söz konusu erteleme kapsamında müşterilerin koşullarına uygun vadeli yapılandırma sağlayacak. 6 aya kadar ödemesiz dönem sağlayan Emlak Katılım, bu süreyi 12 aya kadar uzatabilecek. Bununla birlikte maaş müşterisi olan kurumsal müşterilerine, ihtiyaç duymaları halinde şubat sonundaki istihdamlarını korumaları koşuluyla 3 aylık çalışan maaş gideri kadar ek limit sağlanacak. Emlak Katılım finansman limiti olan müşterilerinin mevcut koşullar nedeniyle oluşabilecek işletme sermayesi ve Doğrudan Borçlandırma Sistemi'ne yönelik ilave limit ihtiyaçları da karşılayacak.
Teknolojik çözümlerle sağlık koşulları ve sosyal mesafe sağlanıyor
Koronavirüs tehdidine karşı müşterileri ve çalışanları için şubelerinde ve genel müdürlük binasında önlemler alan Emlak Katılım, onların sağlığını riske atmadan ve sunduğu hizmetleri kesintiye uğratmadan faaliyetlerini sürdürmeyi hedefliyor. Emlak Katılım bu kapsamda, dijital kanallar aracılığıyla önlemlerini açıkladı.
Katılım finans sektörünün en genç bununla birlikte en köklü geçmişe sahip bankası olarak faaliyetlerini sürdüren Emlak Katılım, koronavirüs nedeniyle olağan üstü günlerden geçen müşterileri için devreye aldığı uygulamalar çerçevesinde bankacılık fonksiyonlarının kesintisiz sürdürülebilmesi için gerekli altyapıyı sunuyor. Müşterilerini; Emlak Katılım mobil uygulaması, internet şubesi, ATM’ler ve çağrı merkezi üzerinden işlem yapmaya yönlendiren Emlak Katılım, mobil ve internet şube üzerinden yapılan bütün EFT ve havale işlemlerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.
Müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak için ATM günlük para çekme limitini 6.000 TL’ye yükselten kurum, müşterilerine tüm kamu ATM’lerinin yanı sıra diğer banka ATM’lerinden de komisyonsuz para yatırma ve çekme olanağı sunuyor.  Bununla birlikte Emlak Katılım ATM'lerinden cep telefonu üzerinden QR kod uygulaması kullanılarak işlem gerçekleştirilebiliyor.

Evden çalışma uygulamasıyla risk minimuma indiriliyor

Emlak Katılım, kalabalık ortamların yarattığı risk ve sosyal mesafe gerekliliğini dikkate alarak, genel müdürlük binasında fiilen bulunması gerekmeyen çalışanları için evden çalışma sistemini hayata geçirdi. Bununla birlikte şubelerdeki hizmet sürekliliğinin sağlanması için bu noktalarda gerekli sayıda insan kaynağını hazır bulunduruyor.
 

​SAĞLIĞIMIZ KIYMETLİ!


Emlak Katılım olarak tüm dünyanın gündeminde ciddi bir yer işgal eden koronavirüs tehdidine karşı müşterilerimiz ve çalışanlarımız için şubelerimizde ve genel müdürlük binamızda bir dizi önlemler aldık. Alınan bu önlemlerle sağlayacağımız bankacılık hizmetinin kesintiye uğramamasını ve sağlığımızla ilgili riskleri en aza indirmeyi amaçlıyoruz.

Müşterilerimizin sağlığı için hayata geçirdiğimiz uygulamalar:

Bankacılık fonksiyonlarının kesintisiz sürdürülebilmesi için gerekli alt yapı sağlanmıştır. Tüm müşterilerimizin gerçekleştirmek istediği bankacılık işlemleri için öncelikle; Emlak Katılım Mobil Şubemizi, İnternet Şubemizi, ATM’lerimizi ve Çağrı Merkezimizi kullanmalarını rica ediyoruz.
Emlak Katılım mobil ve internet şube üzerinden yapılan bütün EFT, havale işlemleri önceden olduğu gibi yine ÜCRETSİZ olarak gerçekleştirilmektedir.
Müşterilerimizin nakit çekim ihtiyaçlarına yönelik günlük ATM para çekme limiti 6.000 TL’ye yükseltilmiştir.
Emlak Katılım müşterileri bu tedbirler süresince tüm kamu ATM’lerinin yanı sıra diğer banka ATM’lerinden de ÜCRETSİZ para yatırma ve çekme işlemi gerçekleştirebilmektedir. 
Emlak Katılım ATM'lerinden Cep telefonu üzerinden QR kod uygulamasını kullanarak işlem yapılabilmektedir.
Kalabalık ortamların yarattığı risk dikkate alınarak, Genel Müdürlük Birimlerinde fiilen bulunması gerekmeyen çalışanlar evden çalışma sistemine geçirilmiştir. Şubelerdeki hizmet süreçlerinin etkilenmemesi için gerekli sayıda çalışan hazır bulunacaktır.
Şube hizmet alanlarındaki yoğunluğu azaltmaya yönelik olarak müşteriler şube hizmet alanlarına kontrollü olarak alınacaktır.
Müşterilerimize çok zorunlu olmadıkça şubelere gitmemelerini, alışverişlerde öncelikle banka kartlarını kullanmalarını önermekteyiz. 
 

Çalışanlarımızın sağlığı için hayata geçirdiğimiz uygulamalar:

Genel müdürlük ve şube ayrımı olmaksızın, Sağlık Bakanlığı tarafından tanımlanan risk grubunda bulunan tüm çalışanların uzaktan çalışma imkanı ile evlerinde kalmaları sağlanmaktadır. 
Çalışanlarımıza kişisel hijyen kiti ve kişisel koruyucu donanımlar dağıtılmıştır. Çalışanlar için korunmaya yönelik hijyen ürünleri eksiksiz olarak temin edilmekte ve kullanım yöntemleri konusunda gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.
Tüm toplantı ve etkinlikler iptal edilmiş olup, zorunlu durumlarda görüntülü olarak uzaktan erişim ile iletişim kurulmaktadır.
Bu süreçte hamile ve kronik hastalığı olan çalışanlar başta olmak üzere izin kullanımları öncelikli olarak tavsiye edilmiştir.
Görevi başında olan personelimizin rahat çalışabilmeleri adına serbest kıyafet uygulamasına geçilmiştir.
 En önemli işimiz, memnuniyetiniz!

Siz değerli müşterilerimizden gelen her türlü görüş, öneri ve şikayetler için Müşteri Memnuniyeti Merkezimiz ile hizmetinizdeyiz. Bildirimleriniz değerlendirilerek en kısa sürede tarafınıza bilgi verilecektir.
 

İletişim Bilgileri

Müşteri memnuniyet merkezimiz Hafta içi 09:00-18:00 arası hizmet vermektedir. Herhangi bir sorun veya dolandırıcılık vakasıyla karşılaşma durumunda müşterimizin Çağrı Merkezimize ulaşarak bildirimde bulunması gerekmektedir.

TKBB Bireysel Müşteri Hakem Heyeti